Klasická relaxační masáž
Působí jako relaxační, rekondiční a léčebný prostředek pro uvolnění ztuhlých a bolestivých svalů při namáhavém či sedavém zaměstnání, které není vhodné pro naše tělo.
Při klasické masáží dochází k povzbuzení krevního oběhu, tedy přináší do svalu větší množství kyslíku, který zlepšuje výživu buněk a pružnost svalů. Má příznivý vliv na nervový systém a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka.
Masáž pomocí fundovaných doteků (trigger point systém, systém spoušťových bodů)
Jde o speciální typ masáže, při které dochází k uvolnění tzv. spoušťových bodů (trigger points), které vznikají po zranění, nehodě, pádu či přetížení svalu, při kterém se sval stáhne a již se nepovolí. V místě spoušťového bodu dochází k omezení průtoku krve a následnému hromadění odpadních látek což vyvolává bolesti. Automaticky začneme používat jiné svaly, které na daný pohyb nejsou určené, a tím vytvoříme další spoušťové body. Jsou příčinou dlouhodobých bolestí, znecitlivění či brnění. Z těchto bodů vychází i migrény, bolesti čelistí, dutin a kyčlí.
Masáž lávovými kameny
Jde o harmonickou masáž za použití speciálních masážních technik a horkých lávových kamenů. Při této technice dochází k hluboké relaxaci těla a činí z ní opravdový požitek. Teplo přicházející z vulkanických kamenů spolu se speciálními technikami dokonale uvolní tělo a mysl a zbavuje stresu a napětí. Tato masáž je především pro všechny milovníky tepla a pro lidi, kteří pracují pod neustálým psychickým tlakem.
ABS masáž ,,anti-block masáž“
Jde o masážní sestavu, určenou na uvolnění páteře v celé její délce. Hmaty jsou voleny tak, aby postupně uvolňovaly oblast křížovou, dále pak SI skloubení, vzpřimovače páteře (výrazné svalové „provazce“ táhnoucím se od kříže až k lebečním kostem), oblast mezi lopatkami a krční páteře. Masáž je v porovnání s masáží klasickou intenzivnější.
Masáž pomocí Bowenovy techniky
Bowenovu techniku můžeme popsat jako velmi jemnou a šetrnou manipulaci s měkkou tkání (svaly a šlachy). Skládá se z jednotlivých pohybů přes určené a přesně definované body lidského těla. Unikátnost těchto pohybů spočívá v tom, že masér svými prsty či palci pohybuje kůží přes sval nebo šlachu. Poté vyvine velmi jemný tlak a po krátké čekací době sklouzne s kůží zpět. Tato technika se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii. Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů. Kromě toho často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů. Ze základního principu vyplývá, že se nesoustředíme na uvolňování kontrakcí v jednom konkrétním svalu, ale pracujeme s celými oblastmi těla (kvadranty), popřípadě pracujeme s celým tělem, takže dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.
Dornova metoda
Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců maséra. Prvotní ošetření trvá minimálně 120 minut, následné dle zodpovědnosti klienta 90-120 minut.
Ruční lymfodrenáž
Jde o masáž, která je zaměřena na lymfatický oběhový systém. Napomáhá odtoku toxických látek a jiných zplodin, které se nahromadí v tkáních z těla ven. Má hluboce uvolňující efekt (zmírnění pocitu napětí a bolestivosti) na krevní a lymfatický oběh. Tyto masáže jsou vhodné v případě problémů s těžkými nohami, otékáním a pocitem celkového zavodnění. Je také vhodná při celkové očistě či detoxikaci těla. Jednorázová masáž nepřinese však ihned kýžený účinek. Pro tyto problémy je dobré absolvovat kůru 10 lymfodrenáží s rozestupem max. 10 dnů.
Myofasciální techniky
Technikami měkkých tkání ovlivňujeme kůži, podkoží, fascie (vazivové obaly svalů) i svaly samotné. Využíváme jemného tahu, tlaku nebo řasení ošetřované oblasti. • Mobilizační techniky: Mobilizace je postupné a nenásilné obnovování hybnosti kloubu buď repetitivními pohyby ve směru omezení kloubní hry, nebo trakcí (tahem).
Baňkování